| Usage | Dust Filter |
|---|---|
| Weight | 450GSM~850GSM |
| Size | Customized |
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester |
| Product Name | High Temperature PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 750GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Dust Collector Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, P84 Filter |
| Weight | 500~550GSM |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | FMS,Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | PTFE(PTFE) Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, PTFE Filter |
| Weight | 750GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | PTFE(PTFE) Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, PTFE Filter |
| Size | Customized |
| Material Of Bag | PTFE |
| Product Name | Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Used In Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,Polyester Needle Felt Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Used In Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,Polyester Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |