| Product Name | FMS,Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Material | PTFE ,PPS,P84,Fiberglass |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Fibreglass Oil&water Repellent Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Medium Alkali Fibreglass Filter |
| Weight | 630GSM |
| Product Name | FMS Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Non-ferrous Melting,Chemical,Carbon Black And Building Metails. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, FMS Fibreglass Filter Bag |
| Weight | 800GSM |
| Product Name | Fibreglass Oil&water Repellent Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Fibreglass Filter Bag |
| Weight | 630GSM |
| Product Name | Fibreglass Oil&water Repellent Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Medium Alkali Fibreglass Filter Bag |
| Weight | 630GSM |
| Product Name | Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Used In Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,Medium Alkali Fibreglass Filter Cloth |
| Weight | 630GSM |
| Product Name | Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Medium Alkali Fibreglass Filter Bag |
| Weight | 630GSM |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |