| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Nomex(Aramid)filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Industry Dust Collector |
| Type | Pocket Filter, Aramid Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Industry Dust Collector |
| Type | Pocket Filter, Fibreglass Filter |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black |
| Product Name | Fibreglass Oil&water Repellent Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Medium Alkali Fibreglass Filter Bag |
| Weight | 630GSM |
| Product Name | Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,Polyester Filter Bag |
| Weight | 500~550GSM |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,Polyester Anti-static Filter Bag |
| Weight | 450GSM~650GSM |
| Product Name | Fibreglass Oil&water Repellent Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Fibreglass Filter Bag |
| Weight | 630GSM |
| Product Name | Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry,power Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Polyester Filter Bag |
| Weight | 450GSM~550GSM |