| Product Name | Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Material | Arcylic,Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
| Thickness | 1.8mm |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | 500gsm Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | 500gsm Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | 500gsm Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Usage | Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |