| Usage | Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,Nomex,PPS,Fiberglass,PTFE |
| Type | Filter Bag |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,Nomex,PPS,Fiberglass,PTFE |
| Type | Filter Bag |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Nomex,PTFE,Polyester,Fiberglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Material | PTFE ,PPS,P84,Fiberglass |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Weight | 750GSM~850GSM |