| Product Name | Arcylic Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Arcylic Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Arcylic Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Arcylic Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Nomex,PTFE,Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 450GSM~750GSM |
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material | Arcylic,Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
| Application | Industry Dust Collector,Dust Filter,Bag House Filter,Liquid-solid Separation,Pocket-type Dust Collector |
| Product Name | 100% PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Filter |
| Weight | 750GSM |
| Size | 130X6000mm Or Customized |
| Application | Industry Dust Collector,Dust Filter,Bag House Filter,Liquid-solid Separation,Pocket-type Dust Collector |
| Material | Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |
| Material | Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |
| Product Name | Polyimide Dust Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, P84 Filter |
| Weight | 500~550GSM |
| Product Name | P84 (Polyimide) Dust Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,Dust Collector Filter |
| Type | Pocket Filter, P84 Filter |
| Weight | 400~550GSM |