| Product Name | Nomex With PTFE Membrane Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,steel,Air Filter |
| Type | Pocket Filter,pulse Jet,reverse Air,used To Steel Works Equipments |
| Product Name | PPS With PTFE Membrane Filter Bag |
|---|---|
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,steel,Air Filter |
| Type | Pocket Filter,pulse Jet,reverse Air,used To Steel Works Equipments |
| Material Of Bag | Fiberglass,PE,Non-woven,PTFE |
| Product Name | PPS With PTFE Membrane Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Power Plant,Cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,PPS Needle Felt |
| Weight | 500~550GSM |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Material Of Bag | Non-woven |
| Material | Arcylic |
| Size | Custiomized |
| Application | Industry Dust Collector,Dust Filter,Bag House Filter,Liquid-solid Separation,Pocket-type Dust Collector |
| Usage | Air Filtration |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Hemp Industry / Tobocco Industry |
| Size | Custiomized |
| Usage | Liquid Filter,Dust Filter,Air Filtration |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Tobocco Industry |
| Size | Custiomized |
| Usage | Liquid Filter,Dust Filter,Air Filtration |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Industry Dust Collector,water,dust Filter,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | FMS,Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Material | PTFE ,PPS,P84,Fiberglass |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Weight | 750GSM~850GSM |