| Product Name | Nomex Aramid PPS PTFE P84 Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Industrial Dust Collector |
| Usage | Dust Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Nomex Aramid PPS PTFE P84 Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,steel Plant,power Plant Etc. |
| Usage | Air Filter,Dust Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Product Name | Nomex Aramid PPS PTFE P84 Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,steel Plant,power Plant Etc. |
| Usage | Air Filter,Dust Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Applicable Industrie | Dust Collector |
|---|---|
| Product Name | Fiberglass Nomex Polyester Filter Bag |
| Usage | Dust Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 450GSM~850GSM |
| Applicable Industrie | Industrial Dust Collector |
|---|---|
| Product Name | Nomex Polyester Filter Bags |
| Usage | Dust Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Baghouse Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Used In Food And Beverage Industry,cement Plant,power Plant,steel Plant,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,all Needle Felt Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Material | Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |
| Material | Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |
| Product Name | PPS Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 500GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,dust Collector |
| Type | Pocket Filter,Dust Filter Bag,Non-woven Filter |
| Product Name | PPS Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 500GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,dust Collector |
| Type | Pocket Filter,Dust Filter Bag,Non-woven Filter |