| Product Name | Arcylic Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Petrochemical Industries,cement Plant,steel Plant |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 750GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Dust Collector Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, P84 Filter |
| Weight | 500~550GSM |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,Nomex,PPS,Fiberglass,PTFE |
| Type | Filter Bag |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,Nomex,PPS,Fiberglass,PTFE |
| Type | Filter Bag |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Material | PTFE ,PPS,P84,Fiberglass |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | FMS Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Non-ferrous Melting,Chemical,Carbon Black And Building Metails. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, FMS Fibreglass Filter Bag |
| Weight | 800GSM |
| Product Name | Fibreglass Filter Bag For Industry |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Cement Plant,Combustion,Coal Burning Boiler,Waster Incineration,Carbon Black Producing. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Fibreglass Filter Bag |
| Weight | 630GSM |