| Product Name | 500gsm Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | P84 Filter Bag |
|---|---|
| Application | Dust Collector |
| Usage | Dust Collector,Air Filter,Bag Filter,liquid Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 500GSM~550GSM |
| Product Name | P84 Filter Bag |
|---|---|
| Application | Dust Collector |
| Usage | Dust Collector,Air Filter,Bag Filter,liquid Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 500GSM~550GSM |
| Product Name | P84 Polyimide Filter Bag |
|---|---|
| Application | Dust Collector |
| Usage | Dust Collector,Air Filter,Bag Filter,liquid Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 500GSM~550GSM |
| Product Name | Baghouse Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Used In Food And Beverage Industry,cement Plant,power Plant,steel Plant,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,all Needle Felt Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,Liquid Filter,dust Collector,Liquid Filtration |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,Vacuum Cleaner Paper Bag,Dust Filter Bag,Non-woven Filter |
| Material Of Bag | Aramid,Non-woven,Polyester,PTFE,Fiberglass |
| Application | Industry Dust Collector,cement Plant,Dust Collector Bag House,asphalt Mix,Industrial Dust Removal |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant,Energy & Mining,Construction Works ,Food & Beverage Factory |
| Product Name | Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry,power Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Polyester Filter Bag |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Material | Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |
| Material | Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |