| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 830GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Material | Fiberglass |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | FMS,Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Material | PTFE ,PPS,P84,Fiberglass |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Aramid,PPS,PTFE,P84,PP Filter Sleeves |
|---|---|
| Applicable Industrie | Industrial Dust Collector |
| Usage | Bag Filter,Air Filter,Dust Filter,liquid Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Product Name | Nomex,PTFE,Polyester,Fiberglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 830GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Material | Fiberglass |
| Product Name | PTFE Film-coated Filter Bag |
|---|---|
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,steel,Air Filter |
| Type | Pocket Filter,pulse Jet,reverse Air,used To Steel Works Equipments |
| Material Of Bag | Fiberglass,PE,Non-woven,PTFE |