| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Product Name | 650gsm~750gsm Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Industrial Dust Collector |
| Weight | 650GSM~800GSM |
| Size | Customized |
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Product Name | PTFE(PTFE) Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, PTFE Filter |
| Size | Customized |
| Material Of Bag | PTFE |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Dust Collector Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Industry Dust Collector |
| Type | Pocket Filter, All Needle Felt Filter |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black |
| Product Name | Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Industry Dust Collector |
| Type | Pocket Filter, Fibreglass Filter |
| Weight | 630GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Dust Collector Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,Power Plant,Cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Material | All Needle Felt |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Material | Polyester,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |
| Product Name | Arcylic Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |