| Material | PTFE ,PPS,P84,Fiberglass |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Product Name | PPS Nomex High Temperature Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 500GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,dust Collector |
| Type | Pocket Filter,Dust Filter Bag,Non-woven Filter |
| Product Name | Polyimide Dust Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, P84 Filter |
| Weight | 500~550GSM |
| Product Name | P84 (Polyimide) Dust Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,steel Plant,power Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,Dust Collector Filter |
| Type | Pocket Filter, P84 Filter |
| Weight | 400~550GSM |
| Product Name | P84 (Polyimide) Dust Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,Dust Collector Filter |
| Type | Pocket Filter, P84 Filter |
| Weight | 400~550GSM |
| Product Name | Dust Collector Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Industry Dust Collector |
| Type | Pocket Filter, Polyester Needle Felt Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Nomex(Aramid) Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,Power Plant,Steel Plant,Mining Plant Etc. |
| Usage | Industry Dust Collector |
| Type | Pocket Filter, Aramid Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | PTFE,P84,Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 850GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Material | Fiberglass |