| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 830GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Material | Fiberglass |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 830GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Material | Fiberglass |
| Product Name | PPS Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,Power Plant,Steel Plant,Asphalt Plant,Mining Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter,PPS Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Felt Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,power Plant,steel Plant,Asphalt Plant,Mining Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, Aramid Dust Filter Bag |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Polyimide Dust Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Building Material Shops, Manufacturing Plant, Printing Shops, Costruction Works |
| Usage | Dust Filter |
| Type | Pocket Filter, P84 Filter |
| Weight | 500~550GSM |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Nomex,PTFE,Polyester,Fiberglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Usage | Industry Dust Collector |
| Type | Pocket Filter, FMS Filter |
| Weight | 800GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Aramid,PPS,PTFE,P84,PP Filter Sleeves |
|---|---|
| Application | Dust Collector |
| Usage | Bag Filter,Air Filter,Dust Filter,liquid Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 750GSM~850GSM |