| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 830GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Material | Fiberglass |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 830GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Material | Fiberglass |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 830GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Material | Fiberglass |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Material | Fibreglass |
| Size | Custiomized |
| Application | Industry Dust Collector,Dust Filter,Bag House Filter,Liquid-solid Separation,Pocket-type Dust Collector |
| Working Temperature | 130 - 260 Degree |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | High Temperature Fibreglass Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 830GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Material | PTFE ,PPS,P84,Fiberglass |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Weight | 750GSM~850GSM |