| Usage | Dust Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Material Of Bag | Non-woven |
| Material | Arcylic |
| Size | Custiomized |
| Application | Industry Dust Collector,Dust Filter,Bag House Filter,Liquid-solid Separation,Pocket-type Dust Collector |
| Material | Polyester,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Sewing Thread | Polyester,Aramid,PTFE |
| Size | Customed |
| Material | Polyester,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Type | Star Or According To Your Drawing |
| Usage | Liquid Filter/Water Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Pocket Filter Bag/Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Polypropylene,polyester,Nylon |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration,industry Dust Collector,dust Filter |
| Size | Custiomized |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,steel,Air Filter |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,pulse Jet,reverse Air,used To Steel Works Equipments |
| Material Of Bag | Fiberglass,Nylon,PE,Non-woven,PTFE |
| Material | PTFE,Fiberglass,Nomex,Fiberglass / P84 / PTFE / Nomex,Polyester |
| Application | Industry Dust Collector,dust Filter Bag For Cemet Factory And So On,baghouse Dust Collector |