| Product Name | Polyester,Polypropylene,Nomex,PPS,P84 Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,power Plant,cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Polypropylene,Nomex,PPS,P84 Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,power Plant,cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Polypropylene,Nomex,PPS,P84 Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,power Plant,cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Polypropylene,Nomex,PPS,P84 Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,power Plant,cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter |
|---|---|
| Type | Industrial Dust Collector,Non-woven Filter,reverse Air |
| Material Of Bag | Nomex,P84,PTFE,Polyester,PPS,Aramid,Fiberglass |
| Application | Industry Dust Collector,Industrial Dust Removal,Dust Collector Bag House |
| Size | Dia 100-160mm/length 2000mm-10000,Customized Dust Filter Bag |
| Product Name | Jet Dust Filter,high Temperature Nomex Material Filter Fabric Needle Felt Filter Bag,PPS Filter Bags Dust Filter Bag,PPS / PTFE Liquid Nomex Filter Bag For Power Plant |
|---|---|
| Material Of Bag | Aramid,Fiberglass,PTFE,P84,PPS,Nomex,Polyester |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized Dust Filter Bag,130*6000mm |
| Weight | 400-800GSM(±5%) |
| Material | Arcylic,Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Industry Dust Collector |
| Weight | 400GSM~550GSM |
|---|---|
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Industry Dust Collector |
| Application | Industry Dust Collector,Dust Filter,Bag House Filter,Liquid-solid Separation,Pocket-type Dust Collector |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,Nomex,PPS,Fiberglass,PTFE |
| Type | Filter Bag |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester Anti-static Filter Bag |
|---|---|
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,Nomex,PPS,Fiberglass,PTFE |
| Type | Filter Bag |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Size | Customized |