| Product Name | Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~850GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Arcylic Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Arcylic Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Liquid Filter,Air Filter,Industry Dust Collector |
|---|---|
| Type | Pocket Filter,Mesh Filter Bag,circular Size Filter Bag,polyester Dust Filter Bag,Fabric Dust Collector |
| Material Of Bag | Non-woven,Polyester,PPS,Fiberglass,aramid |
| Material | Polyester,nylon,polypropylene,PPS Non-woven |
| Size | Custiomized |
| Product Name | Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Food And Beverage Industry,pharmaceutical Industry,non-ferrous Metallurgy,chemcial Plant,building Section And Mining Industry Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~850GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Polypropylene,Nomex,PPS,P84 Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,power Plant,cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | P84,PTFEPPS,Polyester,Nomex(Aramid) Filter Sleeves |
|---|---|
| Applicable Industrie | Industrial Dust Collector |
| Usage | Dust Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Product Name | Jet Dust Filter,high Temperature Nomex Material Filter Fabric Needle Felt Filter Bag,PPS Filter Bags Dust Filter Bag,PPS / PTFE Liquid Nomex Filter Bag For Power Plant |
|---|---|
| Material Of Bag | Aramid,Fiberglass,PTFE,P84,PPS,Nomex,Polyester |
| Weight | 400-600GSM(±5%) |
| Type | Mesh Filter Bag,Industrial Dust Collector,Non-woven Filter |
| Size | Customized Dust Filter Bag,130*6000mm |
| Product Name | Polyester,Aramid,PPS,PTFE,P84,PP Filter Sleeves |
|---|---|
| Application | Bag House Filtration |
| Usage | Bag Filter,Air Filter,Dust Filter,liquid Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Product Name | Jet Dust Filter,high Temperature Nomex Material Filter Fabric Needle Felt Filter Bag,PPS Filter Bags Dust Filter Bag,PPS / PTFE Liquid Nomex Filter Bag For Power Plant |
|---|---|
| Material Of Bag | Aramid,Fiberglass,PTFE,P84,PPS,Nomex,Polyester |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized Dust Filter Bag,130*6000mm |
| Weight | 400-800GSM(±5%) |