| Product Name | Nomex Aramid PPS PTFE P84 Polyester Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Cement Plant,steel Plant,power Plant Etc. |
| Usage | Air Filter,Dust Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| Applicable Industrie | Industrial Dust Collector |
|---|---|
| Product Name | Nomex Polyester Filter Bags |
| Usage | Dust Filter |
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Product Name | Polyester,Polypropylene,Nomex,PPS,P84 Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,power Plant,cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polypropylene Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,power Plant,cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polypropylene Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | Steel Plant,power Plant,cement Plant Etc. |
| Usage | Dust Filter |
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Material | PTFE ,PPS,P84,Fiberglass |
|---|---|
| Usage | Dust Filter,Air Filter,steel,carbon Black,cement Plant |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Product Name | Polyester,Nomex,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Weight | 750GSM~850GSM |
| Thickness | 1.8-2.8mm |
| Size | Customized |
| Product Name | PPS With PTFE Membrane Filter Bag |
|---|---|
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,steel,Air Filter |
| Type | Pocket Filter,pulse Jet,reverse Air,used To Steel Works Equipments |
| Material Of Bag | Fiberglass,PE,Non-woven,PTFE |
| Material | Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |