| Usage | Liquid Filter/Water Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Pocket Filter Bag/Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Polypropylene,polyester,Nylon |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration,industry Dust Collector,dust Filter |
| Size | Custiomized |
| Usage | Oil Filter,water Filter,Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Liquid Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | Water Filter,Liquid Filter,air Filter |
|---|---|
| Type | Liquid Filter Bag |
| Material Of Bag | Polyester,Nylon,PP |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | Water Filter,Liquid Filter,air Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag, 1#/2#/3#/4# |
| Material Of Bag | Polyester,Nylon,PP |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | PE/PP/Nylon Liquid Filter Bag/filter Sock For Cold Brew Coffee |
|---|---|
| Type | Liquid Filter Bag |
| Material Of Bag | Polyester,Nylon,PP |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Usage | Liquid Filter |
|---|---|
| Type | Mesh Filter Bag |
| Material Of Bag | Nylon,PP,PE |
| Application | Water,coffee,Liquid Filteration |
| Size | Custiomized |
| Material | Polyester,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Sewing Thread | Polyester,Aramid,PTFE |
| Size | Customed |
| Material | Polyester,P84,PPS,Aramid,PTFE Etc. |
|---|---|
| Weight | 500~550g/m2 |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| Surface Finishing | Singed,Calandered,Heat-set |
| Shape | Star Or According To Your Drawing |
| Product Name | PPS Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 450GSM~550GSM |
| Size | Customized |
| Usage | Dust Filter,Air Filter,dust Collector |
| Type | Pocket Filter,Dust Filter Bag,Non-woven Filter |